Aya flared merinoleggingsit W - musta

Uutuus
Alennushinta119,95 € EUR

Aya Flared -merinoleggingsit W on suunniteltu mukavuuden ja monikäyttöisyyden täydelliseksi yhdistelmäksi.

Väri: Musta
  • 18,5 µm Pehmeä merino
  • Slim fitIstuva malli
Koko: M-regular
Koko-opas

Huomaathan, että luonnonkuiduista valmistettujen tuotteiden mitoissa voi esiintyä pientä vaihtelua, mikä on luonnollista. Merinovillatuotteissa on kuitenkin hyvä joustovara ja ne mukautuvat käyttäjälleen sopivammaksi ensimmäisten käyttökertojen aikana. Tuotteemme eivät juuri veny tai kutistu pesussa, kun pesu tehdään pesuohjeidemme mukaan. Tuotteen mitat ovat mitattu tasaisella alustalla, ei mallin päällä.


KokoVyötärön ympärys (D) DLantion ympärys (E) ESisäsauma (I) IReiden ympärys (J) JNilkan ympärys (K) K
XS-regular6178784945
S-regular6683785146
M-regular7188785347
L-regular7693785549
XL-regular8198785751
2XL-regular86103786052
S-long6683825146
M-long7188825347
L-long7693825549
XL-long8198825751

Housujen koon mittaus
North Outdoor Aya naisten flared merinoleggingsit värissä musta, mulesing-vapaa merinovilla. Suunniteltu Suomessa. - Malli on 174 cm ja käyttää kokoa S / LONG

Aya flared merinoleggingsit W - musta

M-regular

Oulu - Factory Store

Kelatie 11

90620 Oulu

S-regular Vain 1 jäljellä
M-regular Varastossa
L-regular Varastossa

Helsinki - Brand Store

Katariinankatu 4

00170 Helsinki

+358 50 3217127

XS-regular Varastossa
M-regular Varastossa
L-regular Vain 1 jäljellä
XL-regular Vain 1 jäljellä
S-long Vain 1 jäljellä
M-long Vain 1 jäljellä
L-long Vain 1 jäljellä
XL-long Vain 1 jäljellä

Asiakkaiden arvosteluja

Heli L. · Vahvistettu ostaja

Näistä on tullut heti omat lempparihousut! Sopivan paksuiset ja lämmittää ihanasti näin syksyn viileillä keleillä. Malli on ihan loistava, levenee maltillisesti polven alapuolelta. Leveä vyötärökaistale on juuri sopivan korkuinen eikä housut paina ollenkaan. Minulla on koko M, kuten normaalistikin housuista. Ovat suht pitkät, minulle riitti normaalipituus vaikka olen yli 170 cm (tosin suht. pitkäselkäinen). Suosittelen lämpimästi ostamaan!

Elisa A. · Vahvistettu ostaja

Todella mukavat housut päällä! Eivät purista tai kiristä, mutta pysyvät hyvin paikoillaan. Materiaali on miellyttävän lämmin olematta kuitenkaan hiostava. Kaunis ruskea sävy.

Virpi K. · Vahvistettu ostaja

Niin mukavat housut että ovat olleet jalassa joka päivä saapumisesta asti. Käytän normaalisti kokoa M ja näistä M-regular oli sopiva. Tuntuvat pehmeiltä ja joustavat. Näyttävät hyvältä päällä, ostaisin ehdottomasti uudelleen!

Suvi T. · Vahvistettu ostaja

Ihana ohut mut napakka. Täydellinen istuvuus, mukava korkeampi vyötärö joten eivät valu vaan pysyvät napakasti. Pehmeä ihoa vasten. Kaunis väri.

Jutta H. · Vahvistettu ostaja

Nämä olivat tosi mukavat ja teki mieli jättää saman tien jalkaan. Ihanaa kun pituuskin (regular) oli lyhyelle ihmiselle sopiva! Kaunis ruskea sävy. Tykkään tosi paljon näistä!

Kristiina A. · Vahvistettu ostaja

Ihanat kotihousut. Toiset täydelliset housuostokset Alma -housujen ohella. Lämmittävät ja ovat niin mukavaa materiaalia verrattuna "kuntosali"-legginseihin. Käytän M regular -kokoa. 173 cm, 76 cm vyötärö, lahkeen mittani kokopitkissä n. 77-82 cm riippuen housusta ja kengistä.

Tuotekoodi: N22827A01-M-regular