Alma merinohousut W - musta

Alennushinta159,95 € EUR

Erittäin mukavat ja monikäyttöiset Alma merinohousut on suunniteltu jokapäiväiseen käyttöön – tyylistä tai mukavuudesta tinkimättä.

Väri: Musta
  • 18,5 µm Pehmeä merino
  • Regular fitNormaali malli
Koko: S-regular
Koko-opas

Huomaathan, että luonnonkuiduista valmistettujen tuotteiden mitoissa voi esiintyä pientä vaihtelua, mikä on luonnollista. Merinovillatuotteissa on kuitenkin hyvä joustovara ja ne mukautuvat käyttäjälleen sopivammaksi ensimmäisten käyttökertojen aikana. Tuotteemme eivät juuri veny tai kutistu pesussa, kun pesu tehdään pesuohjeidemme mukaan. Tuotteen mitat ovat mitattu tasaisella alustalla, ei mallin päällä.


KokoVyötärön ympärys (D) DLantion ympärys (E) ESisäsauma (I) IReiden ympärys (J) JNilkan ympärys (K) K
XS-regular6994755748
S-regular75100756050
M-regular81106756352
L-regular87112756654
XL-regular93118756956
2XL-regular99124757258
S-long75100806050
M-long81106806352
L-long87112806654
XL-long93118806956

Housujen koon mittaus
North Outdoor Alma naisten merinohousut värissä musta, mulesing-vapaa merinovilla. Suunniteltu Suomessa. - Malli on 174 cm ja käyttää kokoa S / LONG

Alma merinohousut W - musta

S-regular

Oulu - Factory Store

Kelatie 11

90620 Oulu

S-regular Varastossa
M-regular Varastossa
L-regular Varastossa
XL-regular Varastossa
2XL-regular Vain 1 jäljellä
S-long Vain 1 jäljellä
M-long Vain 1 jäljellä
L-long Vain 1 jäljellä
XL-long Vain 1 jäljellä

Helsinki - Brand Store

Katariinankatu 4

00170 Helsinki

+358 50 3217127

XS-regular Vain 1 jäljellä
S-regular Varastossa
M-regular Varastossa
L-regular Varastossa
XL-regular Vain 1 jäljellä
S-long Vain 1 jäljellä
M-long Vain 1 jäljellä
L-long Vain 1 jäljellä
XL-long Vain 1 jäljellä

Asiakkaiden arvosteluja

Annukka G. · Vahvistettu ostaja

Materiaali 10, tuntuma päällä 10, ulkonäkö 10, sopii kaikkiin tilaisuuksiin, vapaa-ajasta jopa iltapukeutumiseen. Pysyvät siistinä päivästä toiseen, polviin ei muodostu pusseja. Mahtava pitkälle ihmiselle kun oli valittavissa pidempi lahje. Tilasin toiset samanlaiset housut jemmaan, nämä ovat kertakaikkiaan aarre!

Kaija K. · Vahvistettu ostaja

Hyvin istuvat, miellyttävän tuntuiset housut. Mukavan lämpimät olematta kuitenkaan hiostavat. Ostin pitkällä lahkeella ja ne ovat juuri sopivat 174 cm pitkälle.

Aino V. · Vahvistettu ostaja

Tosi mukavat päällä, vastaa hyvin kokoaan. Regular pituus just hyvä 174 pitkälle. Materiaali ihanan lämmin, pehmeä, hengittävä. Siistit mutta mukavat housut.

Pirjo I. · Vahvistettu ostaja

Todella mukavat ilmavat ja lämmittävät suorat housut. Matkoille, arkikäyttöön mutta sopivat myös siistimpään pukeutumiseen. Eivät näytä collegehousuilta. Suosittelen lämpimästi. Plussaa myös eri lahjepituudet.

Riitta W. · Vahvistettu ostaja

Ihanat ja tyylikkäät suorat housut merinovillasta. Ohuet, mutta lämpöiset. Ei rypisty eikä nyppäänny. Tykkään!

Dominique S. · Vahvistettu ostaja

Juuri täydelliset. Rakastan väriä ja istuvuutta. M sopii täydellisesti. Todella kodikkaat.

Automaattisesti käännetty ·

Tuotekoodi: N22824A01-S-regular