Alma merinoullbyxor dam – svart

REA-pris159,95 € EUR

De extremt bekväma och mångsidiga Alma merinobyxorna är designade för vardagsbruk – utan att kompromissa med stil eller komfort.

Färg: Black
  • 18,5 µm Mjuk merino
  • Regular fitNormal modell
Storlek: S-regular
Storleksguide

Observera att måtten på produkter av naturfibrer kan variera något, vilket är helt naturligt. Merinoull har god stretch och anpassar sig efter bäraren under de första användningarna. Våra produkter töjs eller krymper knappt i tvätten när de tvättas enligt våra tvättråd. Måtten är tagna med produkten liggande plant, inte på en modell.


StorlekMidjeomkrets (D) DHöftomkrets (E) EInsöm (I) ILår omkrets (J) JFotled omkrets (K) K
XS-regular6994755748
S-regular75100756050
M-regular81106756352
L-regular87112756654
XL-regular93118756956
2XL-regular99124757258
S-lång75100806050
M-lång81106806352
L-lång87112806654
XL-lång93118806956

Mätning av byxstorlek
North Outdoor Alma merinobyxor för dam i svart, mulesing-fri merinoull. Designad i Finland. - Modellen är 174 cm och bär storlek S / LONG

Alma merinoullbyxor dam – svart

S-regular

Oulu - Factory Store

Kelatie 11

90620 Oulu

S-regular Upphämtning tillgänglig
M-regular Upphämtning tillgänglig
L-regular Upphämtning tillgänglig
XL-regular Upphämtning tillgänglig
2XL-regular Endast 1 st kvar
S-lång Endast 1 st kvar
M-lång Endast 1 st kvar
L-lång Endast 1 st kvar
XL-lång Endast 1 st kvar

Helsinki - Brand Store

Katariinankatu 4

00170 Helsinki

+358 50 3217127

XS-regular Endast 1 st kvar
S-regular Upphämtning tillgänglig
M-regular Upphämtning tillgänglig
L-regular Upphämtning tillgänglig
XL-regular Endast 1 st kvar
S-lång Endast 1 st kvar
M-lång Endast 1 st kvar
L-lång Endast 1 st kvar
XL-lång Endast 1 st kvar

Kundrecensioner

Annukka G. · Verifierad köpare

Material 10, känsla 10, utseende 10, passar alla tillfällen, från fritid till och med kvällsklädsel. De håller sig snygga dag efter dag, och det blir inga påsar vid knäna. Perfekt för en lång person eftersom det gick att välja längre ben. Jag beställde ett likadant par till i reserv, de här är helt enkelt en skatt!

Automatiskt översatt ·

Kaija K. · Verifierad köpare

Välsittande byxor som känns behagliga. Skönt varma utan att man blir svettig. Jag köpte dem med långt ben och de passar precis för någon som är 174 cm lång.

Automatiskt översatt ·

Aino V. · Verifierad köpare

Riktigt sköna att ha på sig, stämmer bra i storlek. Regular-längden är precis rätt för någon som är 174 lång. Materialet är härligt varmt, mjukt och andas. Snygga men bekväma byxor.

Automatiskt översatt ·

Pirjo I. · Verifierad köpare

Riktigt sköna, luftiga och värmande raka byxor. För resor och vardag, men de passar även till lite finare klädsel. De ser inte ut som mjukisbyxor. Rekommenderas varmt. Plus även för de olika benlängderna.

Automatiskt översatt ·

Riitta W. · Verifierad köpare

Härliga och stilrena raka byxor i merinoull. Tunna, men varma. De skrynklar sig inte och noppar sig inte. Jag gillar dem!

Automatiskt översatt ·

Dominique S. · Verifierad köpare

Helt perfekta. Älskar färgen och passformen. M sitter perfekt. Riktigt mysiga.

Automatiskt översatt ·

SKU: N22824A01-S-regular